Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Apel patriotyczny w Szkole Przysposabiającej do Pracy
Apel patriotyczny w Szkole Przysposabiającej do Pracy
 

Apel patriotyczny w Szkole Przysposabiającej do Pracy

Apel w Szkole Przysposabiającej do Pracy był okazją do podsumowania wszystkich naszych listopadowych działań pod wspólnym hasłem „Biało – czerwona Polska”.

Dlaczego dzień 11 listopada 1918 r. jest uważany za datę odzyskania przez Polskę niepodległości? Data ta upamiętnia dzień, w którym Józef  Piłsudski objął władzę wojskową oraz naczelne dowództwo wojsk polskich. Nawiązuje ona także do terminu zakończenia I wojny światowej w 1918 roku i odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.

Święto Niepodległości 11 listopada przywrócono ustawą sejmową w 1989 roku. Obecnie jest dniem wolnym od pracy, uroczyście świętowanym w całym kraju. Centralne obchody, w których uczestniczą przedstawiciele najwyższych władz państwowych, są organizowane przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Klasy SPP będąc 9 listopada 2023r. na wycieczce w Warszawie, miały okazję obejrzeć przygotowania do uroczystej parady narodowych służb mundurowych w przeddzień święta Niepodległości.

Wszystkie najistotniejsze fakty dotyczące historii, ale i teraźniejszości naszego kraju, przypomnieliśmy sobie
w przekazanych podczas apelu informacjach.
Świętowana w tym roku 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to piękne, wzruszające
i najważniejsze święto patriotyczne dla wszystkich Polaków, o czym, jak co roku, pamiętamy w naszej szkole!

AKTUALNOŚCI

  • Koncert Kolęd i Pastorałek "Kolęda łączy" 2024

    Jak co roku w styczniu, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim zaprasza dzieci i młodzież do udziału w bożonarodzeniowym Koncercie Kolęd i Pastorałek pod hasłem  "Kolęda łączy", który odbędzie się 9 stycznia 2024 roku w CKiS w Siedlcach.

    czytaj więcej
  • Poznajemy postać św. Mikołaja - katecheza

    Dnia 22 listopada 2023 r. w Specjalnym Ośrodku Szklono – Wychowawczym w Stoku Lackim odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl