Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.
W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Afrykańska przygoda w Sokołowie Podlaskim
W dniach 25-27 listopada 2016 r. grupa młodzieży z naszego Ośrodka uczestniczyła w VIII Zlocie Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” w Sokołowie Podlaskim pod hasłem „Podróże małe i duże”.
W piątkowy wieczór obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy opowieści druha Marcina, o jego podróży do Afryki. Poczuliśmy tropikalny klimat afrykańskiego lądu.
Myślą przewodnią sobotniej gry terenowej także była Afryka i jedna z najbardziej znanych grup etnicznych tego kontynentu - Masajowie. Uczestniczyliśmy również w niezwykłych warsztatach muzycznych. Afrykańskich rytmów uczył nas Ricky Lion. Umiemy już śpiewać pieśń w języku suahili i grać na djembe. Następnie wykonaliśmy afrykańską biżuterię – naszyjniki i bransoletki z koralików. Przed kolacją wzięliśmy udział we mszy świętej.
Sobotni wieczór zakończył się andrzejkową dyskoteką.
Niedziela, to czas porządków i pożegnań. Podczas uroczystego apelu dostaliśmy dyplom i nagrody. Jesteśmy wdzięczni Drużynie Harcerskiej NS „Duchy lasu” za wspaniałą przygodę.
Myślą przewodnią sobotniej gry terenowej także była Afryka i jedna z najbardziej znanych grup etnicznych tego kontynentu - Masajowie. Uczestniczyliśmy również w niezwykłych warsztatach muzycznych. Afrykańskich rytmów uczył nas Ricky Lion. Umiemy już śpiewać pieśń w języku suahili i grać na djembe. Następnie wykonaliśmy afrykańską biżuterię – naszyjniki i bransoletki z koralików. Przed kolacją wzięliśmy udział we mszy świętej.
Sobotni wieczór zakończył się andrzejkową dyskoteką.
Niedziela, to czas porządków i pożegnań. Podczas uroczystego apelu dostaliśmy dyplom i nagrody. Jesteśmy wdzięczni Drużynie Harcerskiej NS „Duchy lasu” za wspaniałą przygodę.

W maju uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w konkursie plastycznym „Pejzaż leśny”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce.

W malowniczym otoczeniu parku pałacowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinno-sportowego pod hasłem „Zdrowo i Sportowo”. To wyjątkowe wydarzenie, na które dzieci, młodzież i ich rodziny czekają przez cały rok. Łączy ono sportową rywalizację, wspólną zabawę oraz integrację, tworząc atmosferę radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia.

W dniu 3 czerwca 2026 roku nasza szkolna altana zamieniła się w salę balową. Wśród kolorowych dekoracji i bukietów polnych kwiatów tegoroczni absolwenci świętowali ukończenie szkoły.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl.I,II,IIIB oraz VIIID uczestniczyli w wyjeździe nad zalew.

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy VI, VIIA i VIIB wzięli udział w Powiatowym Dniu Dziecka w Chlewiskach, który został zorganizowany przez Powiat Siedlecki we współpracy z Domem Pracy Twórczej "Reymontówka", Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz ZO PZŁ Siedlce i Klubem Dian Siedleckich.

Dnia 27 maja 2026 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim odbył się wyjątkowy Festiwal Piosenki Religijnej, który zgromadził uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych placówek. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie gospodarzy, a także przedstawiciele specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, Szkoły Podstawowej w Stoku Lackim oraz Schola Dwie Korony.

Nie ma ważniejszego Święta! Nie ma ważniejszej Osoby w naszym życiu, jaką jest dla każdego z nas ta jedna, jedyna – Mama. Młodzież SPP poświęciła znaczną część majowych zajęć szkolnych, aby przygotować się na domowe świętowanie Dnia Mamy - 26 maja 2026.

21 maja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w wydarzeniu „Niebanalni Bez Granic”, zorganizowanym przez SOSW w Siedlcach we współpracy z Młodzieżową Wspólnotą Mieszkaniową SOS Wioski Dziecięce Program Siedlce.

Dnia 20 maja 2026 r. odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z naszego Siedleckiego Seminarium.

W związku ze Światowym Dniem Pszczół, który obchodzimy 20 maja, odwiedzili nas wyjątkowi goście – pani Małgosia i Pan Jurek, właściciele pasieki.

















